Placené stáže v energetice a odpadovém hospodářství

Grafika: M. Cyprová
Pondělí 5. červen 2023, 12:28 – Text: (mz)

Technické služby města Olomouce nabízejí díky spolupráci s Udržitelnou univerzitou studentům UP placené stáže v energetice a odpadovém hospodářství. Stážisty čeká hledání cesty k energeticky udržitelnému městu nebo práce s daty o recyklaci a třídění odpadu. Také získají zkušenosti od mentorů a lidí z praxe, případně možnost spolupráce na bakalářce, diplomce nebo disertačce.

Stáž v odpadovém hospodářství

Během stáže budete:
– pracovat s informacemi a daty
– usilovat o to, aby se skutečně recyklovalo a neplýtvalo
– mít vliv na výši plateb za odpad a jeho další využívání
– naplňovat vizi „Olomoucký kraj – leader v materiálovém využití odpadů do roku 2030“

Stáž v energetice

Během stáže budete:
– pracovat s informacemi a daty
– hledat cesty, jak vytvořit energeticky udržitelné město
– sbírat data o stavu městských budov a jejich spotřebě energie
– hledat úspory, vyhodnocovat vhodnost zateplení nebo alternativních zdrojů energie