Vyhlášení výzvy Do práce na kole doprovodí veřejná debata o dopravě

Zdroj: DPNK
Středa 1. červen 2022, 10:00 – Text: (mz)

Květnová výzva Do práce na kole se chýlí ke svému konci, a tak 127 zaměstnancům Univerzity Palackého, kteří se do ní zapojili, nezbývá než si zapsat poslední jízdy do systému. Nejen je, ale i všechny ostatní proto zveme na slavnostní vyhlášení výsledků. Uskuteční se v úterý 7. června na parkánu Konviktu a jeho součástí bude i veřejná debata o dopravě v Olomouci.

Do kampaně se letos zapojilo rekordních 127 zaměstnanců UP. Tvoří tak téměř 10 % z 1 281 účastníků v Olomouci. Všichni účastníci se zapojují do celorepublikové soutěže, v níž se dá vyhrát například roční jízdné na sdílená kola, jízdenka po Evropě nebo funkční čelenky, a do olomoucké soutěže – její výsledky budou vyhlášeny v 18 hodin.

Zaměstnanci UP navíc měřili své síly v univerzitním souboji fakult a součástí – výherce přijde světu oznámit rektor univerzity, a to v 17 hodin.

Na vyhlášení výsledků naváže od 19 hodin debata na téma Bezpečná cesta do školy. Bezpečný pohyb dětí po Olomouci, ať už na kole, koloběžce, nebo pěšky, se objevuje téměř v každém politickém předvolebním programu. Co skutečně město Olomouc dělá pro zklidnění veřejného prostoru a zajištění bezpečného pohybu dětí? Mohou rodiče s dětmi vyrazit do školy, kroužků nebo za zábavou? Jaká omezení patří mezi ta nejhorší a co s nimi můžeme dělat? Jakou roli hrají politici a jakou úředníci města nebo městská policie?

Hosty diskuse, moderované Pavlem Bednaříkem a Petrem Daňkem, budou Stanislav Losert (cyklokoordinátor města Olomouce), Martin Luňáček (Odbor koncepce a rozvoje SMOl), Jaroslav Burian (katedra geoinformatiky UP), prof. Tomáš Opatrný (prorektor pro udržitelnost UP), Kateřina Nastoupilová (Centrum Semafor).

Program večera – úterý 7. června, parkán Konviktu
17:00 – vyhlášení univerzitního souboje fakult a součástí
18:00 – vyhlášení olomoucké soutěže
19:00 – debata

Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.