Studentská literárněvědná konference 2018

Úterý 20. únor 2018, 9:58 – Text: Richard Změlík

Vážení kolegové,

19. a 20. dubna 2018 se na Ústavu české literatury a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně uskuteční Studentská literárněvědná konference na téma Literatura a dokument. Literatura jako dokument. Základní tematické okruhy jsou následující:

1. Nadčasovost a efemérnost literárních textů; próza, poezie a drama jako dokument doby.
2. Literatura jako historický pramen.
3. Autentické dokumenty v literatuře, problematika autenticity v uměleckém díle.
4. Metodologické a teoretické přístupy (nový historismus, výzkumy vztahu mezi fikční a historickou narací).

Ti z Vás, kteří by měli zájem se soutěže aktivně zúčastnit, nechť se mi prosím co nejdříve přihlásí. Přihlášky do soutěže je nutné podat nejpozději do 16. března.

Richard Změlík

odkaz: www.ucl.cas.cz/slk/index.php